IndeksIndeks  FAQFAQ  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Realia

Go down 
AutorWiadomość
Xan
Admin
avatar

Liczba postów : 329
Join date : 26/06/2013
Imię : Nathan

PisanieTemat: Realia   Nie Sie 18, 2013 4:27 pm

74 Głodowe Igrzyska


Wbrew oczekiwaniom Igrzyska wygrywa trybutka z Dwunastego Dystryktu, Katniss Everdeen. Wraz z nią po raz pierwszy w dziejach Panem wygrywa je także drugi trybut - Peeta Mellark, z Katniss stanowiła na arenie parę.
Podwójne zwycięstwo powoduje iskrę do rebelii w niektórych dystryktach.


75 Głodowe Igrzyska (Ćwierćwiecze Poskromienia)


Na 75 Głodowe Igrzyska zostają wysłani trybuci wylosowani z dotychczasowej puli zwycięzców. Tak więc na arenę znowu trafiają "Nieszczęśliwi kochankowie" z Dwunastego Dystryktu.
W czasie odbywających się Igrzysk w wielu Dystryktach wybuchają bunty wśród mieszkańców. Strażnicy Pokoju używają siły, nawet zabijają. A to wszystko dzięki Katniss Everdeen, która roznieca małą iskrę.
Podczas ostatecznej fazy na arenie, młoda Katniss Everdeen niszczy barierę ochronną oddzielającą pole bitwy od reszty Panem. Na pobojowisko przylatują poduszkowce Trzynastego Dystryktu, powszechnie uważanego za zniszczony. Maszyny zabierają część ocalałych trybutów (w tym Katniss) do dystryktu.
Kapitol reaguje równie szybko - wysyła klucz poduszkowców, które zrzucają bomby na Dwunasty Dystrykt. Część mieszkańców dwunastki ucieka z miejsca i chroni się w trzynastce, nim te obróciło się w pył.
 


Jesień po 75 Głodowych Igrzyskach


Trzynasty Dystrykt realizuje plan odbicia dystryktów spod władzy Kapitolu i przejęcia tronu Panem. Rebelianci kręcą wiele różnych filmów propagandowych oraz nadają je w dystryktach, pokazując między innymi, że Kosogłosowi nic nie jest i walczy przeciwko Kapitolowi.
Mimo ciągłego bombardowania dystryktów i licznych strat wśród ludzi, pod koniec kwartału rebelianci przejmują władzę nad wszystkimi częściami kraju, poza samą stolicą.


Zima po 75 Głodowych Igrzyskach


Szykuje się ostateczne starcie. Rebelianci wkraczają na tereny Kapitolu. Wszystko wydaje się iść jak po maśle. Żołnierze bez większych strat niszczą kapitolańskie pułapki zwane kokonami.
Miasto zostało otoczone. Przedmieścia i część centrum zostały podbite. Prezydent Trzynastego Dystryktu, Alma Coin, zarządza wkroczenie wszystkimi swoimi siłami do Kapitolu. Kiedy ludzie wchodzą do centrum zastają opustoszałe ulice i domy. Zbyt późno orientują się, że to jest pułapka. W jednej chwili wybuchają bomby, które zmiatają z powierzchni przedmieścia miasta. W eksplozji ginie duża ilość powstańców.
Chwile potem spod podziemnych schronów wyłaniają się Strażnicy Pokoju, którzy pojmują rebeliantów
.


Rok po 75 Głodowych Igrzyskach


Kapitol z dziecinną łatwością odzyskuje panowanie nad osłabionymi dystryktami. W związku z licznym spadkiem populacji, Snow nie kara rebeliantów, bowiem zginęło około dwadzieścia procent ludności Panem. Prezydent Trzynastego Dystryktu zostaje publicznie stracona z transmisją na żywo w całym kraju. Ma to być przestroga dla rebeliantów. Nie wiadomo co się stało z Katniss Everdeen ani Peetą Mallark. Ludzie mówią, że prezydent Snow nie przepuściłby okazji publicznej egzekucji tejże dwójki. Kapitol uznaje ich za zmarłych.
Władze zarządzają natychmiastową odbudowę zniszczonej stolicy. Co czwarty mężczyzna z każdego dystryktu zostaje wysłany do niewolniczej pracy nad odbudową Kapitolu.
Głodowe Igrzyska zostają wstrzymane na okres pięciu lat, do czasu aż miasto nie zostanie odbudowane.4 lata po 75 Głodowych Igrzyskach


Ludność Panem odczuwa znaczny brak węgla. Prace w stolicy zostają wstrzymane. Prezydent Snow zarządza odbudowę Dwunastego Dystryktu.


4 lata i pół roku po 75 Głodowych Igrzysk


Prace nad Dwunastym Dystryktem zostają ukończone. Kopalnie i budynki są odbudowane.
Mieszkańcy dawnej Trzynastki oraz Dwunastki, którzy mieszkali dotychczas w Jedenastce, zostają deportowani do na nowo odbudowanego dystryktu.
Robotnicy którzy przez ponad cztery lata wiedli niewolnicze wręcz życie powracają do rodzinnych dystryktów (oczywiście Ci, którzy to przeżyli).76 Głodowe Igrzyska
W piątą rocznicę obalenia Drugiego Wielkiego Powstania, zwanego też "Powstaniem Kosogłosa" zostaje wznowiona tradycja Głodowych Igrzysk. Te igrzyska okazują się najbardziej krwawymi igrzyskami w historii Panem. Zwycięzca ledwo się nie wykrwawia na stole operacyjnym, krótko po finale, gdzie traci dłoń oraz parę innych części ciała.


Zima po 76 Głodowych Igrzyskach


Niespodziewanie na początku umiera prezydent Coriolanus Snow. Wiadomość o śmierci dyktatora daje dystryktom impuls do działania. Wybucha kolejne powstanie. Niestety kończy się równie szybko jak i zaczęło. Tron obejmuje pierworodny i jedyny syn Coriolanusa, Amadeus.


122 Głodowe Igrzyska


Zbliżają się dożynki.Xan & Shiion
Powrót do góry Go down
http://hungergames.forumpl.net
 
Realia
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
~Igrzyska Śmierci~ :: ORGANIZACJA :: Zasady gry-
Skocz do: